نام کتاب:: بادبادک باز
نویسنده: خالد حسینی
مترجم:: غبرایی
انتشارات: چشمه
قیمت: 250 افغانی
موجودی: 10

درباره کتاب بادبادک باز

کتاب بادبادک باز روایتی از دسامبر 2001 تا مارس 2001 را به مخاطب نشان میدهد. در تمام قسمت های کتاب با روایتی صمیمی و دوستانه مواجه خواهیم بود و مخاطب به سرعت میتوان با برخی قسمت های کتاب همزاد پنداری کند. در ابتدای داستان، امیر شخصیت اصلی داستان که از یک خانواده مرفه و پولدار است از خاطرات 12 سالگیاش میگوید و صحبت کردن او در مورد گذشته ای که راه خود را با چنگ و دندان باز میکند مخاطب را برای شنیدن داستانی که شاید به همین سادگی نتوان از آن عبور کرد آماده می‌کند.

نام کتاب:: سیاست خارجی افغانستان
نویسنده: دکتور فرامز تمنا
انتشارات: احراری
قیمت: 400
موجودی: 10

 معرفی کتاب

«سیاست خارجی افغانستان در سپهر همکاری‌های منطقه‌ای» عنوان کتاب تازه‌ای است که توسط «مرکز مطالعات استراتژیک وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان» منتشر شده است.

در این اثر که زیر نظر «فرامرز تمنا» رئیس مرکز مطالعات استراتژیک وزارت خارجه افغانستان منتشر شده، سیاست خارجه دولت افغانستان در قبال کشورهای منطقه بخصوص همسایگان آن به تفصیل مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

بخش اول این کتاب به هستی شناسی سیاست خارجی افغانستان اختصاص دارد و فرامرز تمنا در این بخش سیاست خارجه افغانستان در نظام پویای جهانی را مورد تحلیل قرار داده است.

بخش دوم کتاب که مهم ترین بخش آن نیز محسوب می‌شود به سیاست خارجی افغانستان در سپهر همکاری‌های منطقه‌ای اختصاص دارد و سیاست افغانستان در قبال کشورهای منطقه و جهان و بخصوص کشورهای همسایه توسط نویسندگان مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است.

 در این بخش عناوین زیر جلب نظر می‌کند:  

نام کتاب:: ملت عشق
نویسنده: الیف شافاک
مترجم:: ارسلان فصیحی
انتشارات: نامشخص
قیمت: نامشخص
موجودی: 10

معرفی کتاب

کتاب ملت عشق در ترکیه بیش از ۵۰۰ بار به چاپ رسیده و توانسته است عنوان پرفروش‌ترین کتاب تاریخ ترکیه را به دست آورد. این کتاب در ایران هم با استقبال بسیار خوبی مواجه شده و تا به حال بیشتر از ۵۰ بار تجدید چاپ شده و توانسته است طرفداران زیادی پیدا کند. البته واکنش‌ها نسبت به این رمان بسیار متفاوت است. برخی ملت عشق را بهترین رمانی می‌دانند که تا به حال خوانده‌اند و برخی آن را صرفا یک کتاب معمولی و یا حتی سطح پایین می‌دانند. در ادامه به معرفی و خلاصه کتاب ملت عشق می‌پردازیم.

    به هیچ متمم و صفتی نیاز ندارد عشق.
    خود به تنهایی دنیایی است عشق.
    یا درست در میانش هستی، در آتشش
    یا بیرونش هستی، در حسرتش…

نام کتاب:: هم آغوشی پاکستان امریکا و آینده ی جهانی
نویسنده: بروس رایدل
مترجم:: بهار مهر و تابش فروغ
انتشارات: نامشخص
قیمت: 300 افغانی
موجودی: 10

معرفی کتاب


نسخه اول این کتاب قبلا درجنوری سال ۲۰۱۱ به زبان انگلیسی درآمریکا نشر شده است. نویسنده ی کتاب "بروس رایدل" پژوهشگرارشد مرکز تحقیقاتی (SABAN) برای امور سیاسی خاورمیانه در بنیاد تحقیقاتی بروکنیکزاست. این اثر توسط بهارمهر و تابش فروغ درکابل به دری- فارسی برگردانیده شده و انتشارات امیری آن را در بهار ۱۳۹۱ طی ۳۱۰ صفحه به قطع وزیری درکابل نشر کرده است.

اثر، شامل مقدمه مترجمان، مقدمه ی نویسنده برای نسخه دری- فارسی و مطلبی از نویسنده در مورد دستگیری اسامه بن لادن در اسلام آباد و هم چنان هفت فصل و یک نتیجه گیری و کتابنامه است. علاوه برآن اسامی رییسان آی ایس آی و روز شمار وقایع مهم پاکستان درآخر کتاب ضمیمه شده اند.

این نقد شکلی برنسخه­ی دری- فارسی کتاب نوشته شده است. کتاب درکنار محاسنی چون قطع مناسب جلد، فونت خوب، مشکل های ویراستاری و برگردان غلط برخی ازکلمات را هم شامل گردد. زبان ترجمه، دقیق،‌ سنجیده، رسا و یک دست نیست. مشکلات تایپی درمتن کتاب دیده می شود. اسم های را که معادل جاافتاده­ی آنها را در زبان دری- فارسی داریم به شکلی نوشته اند که انگلیسی زبانان آنها را تلفط می کنند. برخی ازجمله ها بی ربط اند و کلمات آن، مفهوم یگانه و مرتبط به هم را نمی دهند. اندازه ی حروف در تمام صفحات به یک اندازه نیست.

نام کتاب:: هنر جنگ
نویسنده: سان تزو
مترجم:: آرام آخوندی
انتشارات: نامشخص
قیمت: 150 افغانی
موجودی: 10

درباره‌ی هنرجنگ؛ کتابی فراتر از تاریخ

هنرجنگ اثر سان‌تزو(سون‌تزو) فرمانده‌ی چینی دوران پادشاهی وو، پانصد سال پیش از میلاد مسیح است. هنر جنگ در سال 1772 به فرانسه برگردانده شد و با عنوان« Art Militaire de chinois»  به چاپ رسید. این ترجمه اولین ترجمه‌ی اروپایی هنر جنگ است. «لیونل گیلز» نویسنده و تاریخدان انگلیسی که متخصص تاریخ  چین بود، این کتاب را در سال 1910 به انگلیسی برگرداند. عنوان ترجمه‌ی انگلیسی کتاب «the art of war» است.

نام کتاب:: هایدگر و تاریخ هستی
نویسنده: بابک احمدی
انتشارات: نامشخص
قیمت: 1200 افغانی
موجودی: 10

معرفی کتاب

کتاب «هايدگر و تاريخ هستي» نوشته‌ي بابک احمدي است. اين کتاب بخش دوم از سه گانه‌اي درباره‌ي هايدگر است که در آن به نقد و بررسي مکتب فکري و فلسفي هايدگر در دوران‌هاي مختلف زماني زندگي وي پرداخته شده است.

 

 

© COPYRIGHT 2020 ROSHAN BOOK STORE - ALL RIGHTS RESERVED
طراحی در سما